המרכזים שלנו

ריאן בדואים צפון

מנהל התוכנית: עיסאם חג'אג'רה

התוכנית:

המטרה העיקרית של מרכזי ריאן היא העלאת שיעור ההשתתפות של החברה הערבית בשוק העבודה. הנחת היסוד היא שכדי להשיג מטרה זו יש לקדם בו זמנית שינוי תרבותי אצל מעסיקים יהודיים ועובדים מהחברה הערבית. לצורך כך פועל התוכנית בשני מישורים. עבודה ישירה עם האוכלוסייה והכנתה והתאמתה לעולם העבודה ובמקביל, עבודה עם מעסיקים ליצירת שינוי תפיסתי לגבי העסקת ערבים, הסרת חסמים, והצפת התועלות העסקיות מכך.

הקו המנחה לפעילות בתוכנית הוא הסתכלות על תעסוקת הפרט לטווח הארוך תוך שאיפה ליצירת מסלול קריירה להתקדמות מקצועית וכלכלית בשוק העבודה. אופן הפעולה כולל שילוב במסגרת עבודה תוך הכוונה ללימודי הכשרה מקצועית ולהשכלה גבוהה המותאמים לצרכי שוק העבודה .

התוכנית משרתת כ-67 אלף נפש המתגוררים התשע רשויות מקומיות בצפון. נכון לאמצע שנת 2018, קרוב ל- 4905 משתתפים נהנו משירותי המרכז והתבצעו בו קרוב ל- 2865 השמות. כ500 משתתפים יצאו להכשרות מקצועיות כגון: הכשרת מחסנאי ממוחשב, CNC, QA, טכנאי מכשור רפואי, סייעות מאומנות, טיפול קהילתי ועוד..

חלק משמעותי מעבודת המרכז הוא פיתוח הקשרים ויצירת השינוי אצל מעסיקים. בעבודה זו, תכנית בדואים צפון ממנפת את מערך קשרי המעסיקים של כלל תוכניות אלפנאר ובכך מגיעה למאות מעסיקים בצפון הארץ.

תוכנית ריאן מרכזי תעסוקה בחברה הבדואית בצפון הוקמה בשנת  2013  על ידי ג'וינט ישראל-תב"ת כתוצאה מיוזמה ממשלתית בהובלת משרד הכלכלה, משרד ראש הממשלה, וג'וינט ישראל. התכנית מופעלת ע"י חברת אלפנאר (חל"צ) ומהווה תשתית לתעסוקה בקרב החברה הבדואית בצפון.

 

כתובת המטה:

ביר אלמכסור
טלפון: 6584*
פקס 04-6388171

שעות פעילות:

ימים א-ה  בין השעות 8:00-16:00

בימי -ג-  בין השעות 8:00 - 18:00 

** נא לתאם הגעה למרכז מראש
 

לעמוד הפייסבוק

ריאן בדואים צפון

ריאן החברה הערבית

תכנית ריאן החברה הערבית – מרכזי הכוון תעסוקתי

מנהל התוכנית: ניבראס טאהא

התוכנית:

מרכזי ריאן בתוכנית החברה הערבית פועלים באופן אזורי ומשרתים כחצי מיליון תושבים המתגוררים ב-22 רשויות מקומיות מהמשולש הדרומי עד צפון הארץ. נכון לאמצע 2015, קרוב ל- 12,000 משתתפים נהנו משירותי התכנית עם קרוב ל- 7,700 השמות בשוק העבודה. התכנית שילבה כ-850 משתתפים בהכשרות מקצועיות אם על ידי פתיחת קורסים קבוצתיים או על ידי מתן שוברים להכשרות.

המטרה העיקרית של מרכזי ריאן היא העלאת שיעור ההשתתפות של החברה הערבית בשוק העבודה. הנחת היסוד היא שכדי להשיג מטרה זו יש לקדם בו זמנית שינוי תרבותי אצל מעסיקים יהודיים ואצל עובדים מהחברה הערבית. לצורך כך פועלת התוכנית בשני מישורים. עבודה ישירה עם האוכלוסייה והכנתה והתאמתה לעולם העבודה ובמקביל, עבודה עם מעסיקים ליצירת שינוי תפיסתי לגבי העסקת ערבים, הסרת חסמים, והצפת התועלות העסקיות מכך ( גיוון בתעסוקה ).

הקו המנחה לפעילות בתוכנית הוא הסתכלות על תעסוקת הפרט לטווח הארוך תוך שאיפה ליצירת מסלול קריירה להתקדמות מקצועית וכלכלית בשוק העבודה. אופן הפעולה כולל שילוב במסגרת עבודה תוך הכוונה ללימודי הכשרה מקצועית ולהשכלה גבוהה המותאמים לצרכי שוק העבודה.
לאחרונה התווספה פונקציית פעילות נוספת של הכוון להשכלה גבוהה ( תכנית אימתיאז ) הפועלת בתוך מרכזי ריאן ומהווה נדבך נוסף חשוב וחיוני להסדרת הביקוש של שוק העבודה על ידי הכוונת סטודנטים ללמידת מקצוע שיש לו דרישה בשוק העבודה.

כתובת המטה:

רחוב 401 שפרעם 20200
טלפון: 6584*
פקס: 04-6214761

 

שעות פעילות:

ימים א-ה  בין השעות 8:00-16:00

בימי -ג-  בין השעות 8:00 - 18:00 

** נא לתאם הגעה למרכז מראש

 

לעמוד הפייסבוק

ריאן החברה הערבית

ריאן דרוזים וצ'רקסים

תכנית ריאן דרוזים וצ'רקסים – מרכזי הכוון תעסוקתי

מנהל התוכנית: אחסאן הנו

התוכנית:

תוכנית ריאן דרוזים וצ'רקסים הוקמה בשנת 2013 במטרה לתת מענה תעסוקתי לחברה הדרוזית והצ'רקסית על מגוון האוכלוסיות שבהן: נשים, ילדים, גברים, חייילים משוחררים, אקדמאים ועוד. התכנית פועלת בכל הכפרים הדרוזים בגליל ובכרמל.

נכון לאמצע 2015 ישנם 2778 משתתפים בתכנית ומעל 1800 כבר השתלבו בהצלחה בשוק העבודה במשרות מגוונות כמו: תחום השיווק בפרוקטד אנד גמבל, רתכים במספנות ישראל, הנדסאי מכונות במטריקס, מהנדסי חשמל בחברת החשמל, טכנאי מחשבים ב HP, טכנאי מיזוג אוויר ברכבת ישראל.  

לתכנית דגש משמעותי על השמת נשים ובוצעו פרויקטים ספציפיים לנושא זה כמו למשל פתיחת הכשרה מקצועית לתיקון טלפונים סלולאריים והשמת בוגרות הקורס בעבודה בתחום.

 

כתובת המטה:

ירכא , בניין המועצה המקומית קומה 2

 

שעות פעילות:

ימים א-ה  בין השעות 8:00-16:00

בימי -ג-  בין השעות 8:00 - 18:00 

בירכא- בימי -ב-  בין השעות 8:00- 18:00 

** נא לתאם הגעה למרכז מראש

לעמוד הפייסבוק

ריאן דרוזים וצ'רקסים

ריאן בדואים דרום

תכנית ריאן בדואים דרום – מרכזי הכוון תעסוקתי

מנהל התוכנית: מוחמד אבו עשיבה

התוכנית:

מרכז ריאן להכוון תעסוקתי בחברה הבדואית בנגב הוקם בשנת 2010 כשותפות בין ממשלת ישראל וארגון הג'וינט והחל משנת 2013 הוא מופעל באמצעות חברת אלפנאר.

מטרת העל של המרכז לשלב את האוכלוסייה הבדואית בשוק העבודה על ידי טיפול בסוגיית התעסוקה על כל היבטיה.

צוות המרכז מורכב מעובדים מקצועיים, בני החברה הבדואית אשר מכירים את ההזדמנויות, החסמים השונים ואת עולם התעסוקה על דרישותיו.

החברה הבדואית בנגב מונה כ- 200,000 איש, מחציתם מתגוררים בשבעה יישובי קבע והשאר ביישובי המעוצה האזורית אלקסום ונווה מדבר ובכפרים הבלתי מוכרים. האוכלוסייה מתגוררת במרחב הגיאוגרפי המשתרע מרהט בצפון באר שבע ,אילת בדרום ועד לים המלח במזרח.

לאורך השנים טיפל צוות התוכנית בישובים השונים באלפי משתתפים. מעל 50% מהם קיבלו מענה באמצעות שילובם בשוק העבודה או בהכשרות מקצועיות ואחרים מקודמים באמצעות הנחלת כלים להתמודדות עם שוק העבודה כגון עברית תעסוקתית, העצמה ומחשבים ובהנחיה לאורך זמן של רכזי התוכנית.

בתחום ההכשרה המקצועית, נפתחו בשנים האחרונות עשרות הכשרות בהן למדו מאות משתתפים. הייחודיות בפעילות התוכנית היא שההכשרות נפתחות כמענה ישיר לדרישות מעסיקים וכך מבטיחים מראש את העסקתם של מעל 60% מבוגרי ההכשרה. ההכשרות שנפתחו כללו מקצועות כגון: תחומי הנדסה וחשמל, עיצוב אופנה, טבחות, טכנאי מחשבים וטלפונים חכמים, טכנאי מזגנים, גננות, מסגרות, סיעוד, עבודה סוציאלית, סייעות לרופאי שיניים, סייעות לבעלי מוגבלויות, מדריכות עזרה ראשונה, נהגי משאיות ומלגזנים, מצילים ומאמנות כדור רשת ועוד.

נדבך חשוב של פעילות התוכנית הינו פיתוח שיתוף הפעולה עם המעסיקים במטרה להביא הזדמנויות תעסוקה למשתתפים ולפתח אופקים חדשים. צוות התוכנית עובד באופן פעיל עם כ-300 מעסיקים וממשיך ביצירת שיתופי פעולה חדשים.

 

כתובת המטה:

רח' שז"ר 31, בנין בית השקמה, באר שבע
טלפון: 6584*
פקס: 08-643-5195

שעות פעילות:

ימים א-ה  בין השעות 8:00-16:00

בימי -ג-  בין השעות 8:00 - 18:00 

** נא לתאם הגעה למרכז מראש

לעמוד הפייסבוק

ריאן בדואים דרום

המרכז הקרוב עלייך

דריג'את

קסר אלסר

אבו תלול

אום בטין

כפר כמא

אבו סנאן

עין אלאסד

דאלית אלכרמל

כסרא סמיע

יאנוח גת

מושיירפה

עין אלסהלה

מוצמוץ

דיר אלאסד

מג'ד אלכרום

אם אלקטף

גדידה מכר

כפר יאסיף

ביר אלמכסור

בסמת טבעון

ואדי אלחמאם

ראס אלעין

א נעים

ואדי סלמה

כסייפה

שגב שלום

לקייה

תל שבע

כפר ברא

ג'לג'וליה

כפר קאסם

קלנסואה

כפר קרע

עארה ערערה

דיר חנא

טייבה

ביר אלמכסור

אום אלפחם

סחנין