לגיוון תועלות עסקיות רבות. למעשה, הן המוטיבציה העיקרית להצליח בגיוון.

החברות העסקיות המובילות בישראל ובעולם מכירות כיום בחשיבות ובצורך שבהעסקת עובדים מחברות, תרבויות, עדות ודתות שונות.

מחקרים בישראל מראים כי מעבר לתחושה הערכית-רגשית שמביאה את החברה לשיח בנושא הגיוון, המניע העיקרי לשקול את הנושא הינו עיסקי. תפיסתית, התועלת העיסקית  המשמעותית ביותר היא התועלת בניהול משאבי אנוש, קרי הרחבת מעגל הגיוס בגישה לקהלים נוספים. עוד מראה המחקר שככל שהחברה מגוונת את מעגל העובדים, תועלות נוספות באות לידי ביטוי בצורה מובחנת. תועלות כגון חדשנות, גישה לשווקים חדשים, וחיסכון בעלויות (אין הכוונה לעלויות שכר). 

מחקר שפורסם בינואר 2015 ע"י חברת היעוץ מקנזי מראה כי חברות עם משאבי אנוש מגוונים יותר, מציגות תוצאות פיננסיות מעל הממוצע המחקר מצא כי חברות ברבעון העליון בעלות גיוון תעסוקתי אתני, נמצאות בסבירות גבוהה יותר להציג תוצאות פיננסיות מעל הערכים החציוניים בתעשייה שלהם. יתרה מזאת, לדברי המחקר, גיוון הוא כנראה גורם מבדל תחרותי שלאורך זמן מסיט נתח שוק לטובת חברות מגוונות יותר

העסקת עובדים מהחברה הערבית – הלכה למעשה

אלפנאר מציעה למעסיקים ארגז כלים המסייע ביישום גיוון בתעסוקה במקום העבודה, במיקוד על העסקת עובדים מהחברה הערבית. החברה היא המובילה בישראל בכל הנושא העסקת עובדים מהחברה הערבית ובעלת ניסיון עם מאות חברות במשק הישראלי ומעל 10,000 השמות. צוות העובדים של אלפנאר בקיא בכל האלמנטים והניואנסים התרבותיים הקשורים בחברה הערבית. הצוות מייעץ לחברות כיצד לבנות תשתית ברת קיימא משלב איתור העובדים הפוטנציאלים, דרך שלבי המיון והקבלה, ועד להטמעה, פיתוח וקידום עובדים. 

שותפים לעשייה