הכשרות מקצועיות – היתרון היחסי שלך

לראשונה בצפון: סקר על תעסוקה והשכלה בחברה הבדואית בצפון

לראשונה בצפון: סקר על תעסוקה והשכלה בחברה הבדואית בצפון

מחסור בקורסי הכשרה מהווה המכשול הגדול להשתלבות הבדואים בשוק העבודה

חברת אלפנאר ומרכז ריאן: מחסור בקורסי הכשרה מהווה המכשול הגדול להשתלבות הבדואים בשוק העבודה.  עוד עולה מהסקר כי מרבית הבדואים בצפון מאמינים כי סירוב מעסיקים להעסיק עובדים בדואים מהווה חסם בפני שילובם בשוק העבודה

חברת אלפנאר, לקידום תעסוקה בחברה העברית, חושפת נתונים חדשים העולים מסקר שערכה החודש בקרב בדואים המתגוררים בצפון הארץ ביחס למספר פרמטרים יומיומיים: תחבורה, תעסוקה, השתלבות נשים בשוק העבודה, השכלה אקדמאית ומעסיקים ישראלים-יהודים. עיסאם חג'אג'רה, מנהל תוכנית בדואים צפון אשר יזם את הסקר: "הסקר נועד להציף בעיות שקיימות בחברה הבדואית בצפון, לבחון מה חושבים התושבים והיכן מצויים הקשיים החמורים ביותר במציאת העבודה. זהו צעד חשוב מאוד בפתרון בעיית התעסוקה בחברה הבדואית."

השכלה:

על פי הנתונים,  4.2% בלבד מהבדואים בצפון ממשיכים בתום התיכון ללימודים במכללות ובאוניברסיטאות. הנתון המפתיע הוא שנשים פונות להשכלה גבוהה פי 4 מהגברים.  בקרב הנשים, 6.9% מגיעות ללימודים גבוהים, בעוד אחוז הגברים המגיעים להשכלה גבוהה עומד על  1.7 בלבד. מספר הסטודנטים הנמוך עולה בקנה אחד עם הנתון המלמד כי70.9% מהאזרחים הבדואים סבורים שרמת הלימודים בתיכון אינה מספיקה להמשך לימודים באוניברסיטה (74.1% מקרב הגברים, לעומת 67.5% מקרב הנשים).

עוד נתון מפתיע הראה ש80.4% חושבים שהעדר קורסי הכשרה מקצועית מהווה חסם בפני שילובם בשוק העבודה. 78.0% הביעו הסכמה (47.0% במידה רבה, 31.0% במידה מסוימת) כי העדר הכוונה מתאימה בבחירת מקצוע הלימוד מהווה חסם בפני צעירים.

תחבורה ציבורית

כ 65% מהנשאלים בסקר הסכימו כי העדר תחבורה ציבורית מהווה חסם בפני שילוב הבדואים בשוק העבודה ישראלי. כ 68% הצביעו על השפה כחסם ו 75% הצביעו על מחסור במסגרות לטיפול בילדים כחסם – מספרים דומים לנשים ולגברים כאחד.

תעסוקת נשים:

יותר מחצי הנסקרים (51.6%) סבורים כי התנגדות הגברים או המשפחה ליציאת נשים לעבודה מהווה חסם בפני שילוב בשוק העבודה בישראל. 27.5% מהנשים השיבו כי הם מסכימות במידה רבה עם האמירה, לעומת 20.5% מהגברים. 29.9% מהנשאלים אמרו שהם לא מסכימים בכלל עם האמירה.

דעות קדומות וחסמים נוספים

57.1% ציינו כי סירוב מעסיקים להעסיק עובדים בדואים מהווה חסם בפני שילוב בדואים בשוק העבודה בישראל. 37.6% מהנשים הביעו הסכמה במידה רבה עם האמירה הזו, לעומת 32.1% מהגברים. הסקר גם שאל על חסמים כלכליים: 85.2% הביעו הסכמה  שהמחסור במשאבים כספיים בקרב ההורים מהווה חסם בפני צעירים בדואים להמשך בלימודיהם.

ביחס להזדמנויות תעסוקתיות בחברה הבדואית, 25% מבני ה-45 ומעלה מרגישים שאין כלל הזדמנויות תעסוקתיות עבורם, לעומת 19.2% מבני ה 35-44. בקרב הצעירים יותר, בני ה 25-34, כ 30% מהנשים העידו שהן מרגישות שאין להן כלל הזדמנויות תעסוקתיות, זאת בפער משמעותי  מהגברים (16.6%).

ד"ר יאסר חוג'יראת, מנכ"ל אלפנאר: "בעיות האבטלה והעדר התעסוקה בחברה הערבית בכלל ובחברה הבדואית בפרט מגוונות ומורכבות. אלפנאר הוקמה על מנת לסייע בהסרת חסרים ולקדם תעסוקה של גברים ונשים בשוק העבודה הישראלי באמצעות סיוע למשתתפים במקביל ליצירת קשר עם מעסיקים על מנת לסייע בפתיחת דלתות והסרת החסמים שמצויים אצל המנהלים עצמם." ד"ר חוג'יראת הדגיש את נושא המכשולים בשילוב הבדואים בשוק העבודה הישראלי: "המכשול הראשון שציינו הנשאלים (80.4%) הוא מחסור בקורסי הכשרה מקצועיים. המכשול השני שהם רואים (73.6%), הוא מחסור במסגרות לטפול בילדים (73.6%), והמכשול השלישי הוא מכשול השפה. בדיוק במקומות הללו הזה אנחנו מנסים לעזור- חברת אלפנאר ומרכזי ריאן קיימים על מנת לקדם את התעסוקה בחברה הערבית. הסקרים הללו מסייעים לנו להגדיר את הבעיות ולסייע בפתרונן. מרכזי ריאן בהפעלתנו נותנים מענה למחסור הקיים בשוק באמצעות קורסי הכנה, הדרכות  וייעוץ תעסוקתי המותאמים לכל אחד מהפונים אלינו וניתנים ללא עלות למשתתפים"