מקום אחד, כל התשובות.

תהליך ההשמה

תהליך ההשמה

תהליך ההשמה: התאמה מיטבית בין צרכי המעסיק ורצונות ויכולת המועמד מייצרת עובד מרוצה המתמיד בתפקידו

אחד המדדים להשמה מוצלחת הוא התמדה בעבודה. הפסקת עבודה יכולה להיות ביוזמת המעסיק או המשתתף. באלפנאר אנו מודדים התמדה בעבודה לאחר 3 חודשי עבודה, 6 חודשי עבודה, ושנה. קרוב ל-80% ממשתתפי אלפנאר מתמידים בעבודתם מעל שנה. נתון זה גבוהה משמעותית לעומת כ-66% התמדה לאחר שנת עבודה בכלל האוכלוסייה.

הסיבה העיקרית להצלחה היא המאמץ הרב המושקע בהבנת הצרכים של המעסיק מחד ויכולות ורצונות המשתתף מאידך. התאמה מיטבית בין שתיהם תאפשר למשתתף הזדמנות ליצור לעצמו קריירה ומקצוע לחיים במקום ובתנאים המתאימים לו ככל האפשר ולמעסיק, תיתן עובד מרוצה המתמיד בתפקידו הרואה במקום העבודה את ביתו השני.  

תהליך ההשמה מתחיל בפגישות עומק עם המעסיק במטרה להבין את היטב את הדרישות והדיוקים בהגדרות התפקיד. כדי לאפשר שיח ישיר בין המעסיק למשתתפים אלפנאר מארגנת ימי חשיפה בהם מציג המעסיק את החברה והתפקידים ועונה לשאלות. המשתתפים המגיעים ליום זה נבחרים בקפידה על ידי אלפנאר לפי הגדרות המעסיק. לפי דרשית והגדרות המעסיק, אלפנאר יכולה לבצע גם את ראיונות האישיים לתפקיד או לארגן ימי ראיונות מרוכזים למעסיקים. במקרים רבים נעזרים המעסיקים באלפנאר גם בשלב החתימה על חוזה העבודה, מקום בו עובדי אלפנאר לוקחים חלק פעיל בהסבר החוזה והדרישות ומועמדים. ניתן לסכם התהליך בשלבים הבאים:

  • פגישות בין המעסיק לאלפנאר ליצירת שפה משותפת והבנה מעמיקה של המשרה והדרשיות
  • ביקור רכזי פרט באתר המעסיק כדי ללמוד על החברה והתפקידים
  • ימי חשיפה של המעסיק במרכזי ריאן עבור המשתתפים
  • הכנת המשתתפים לראיונות ולתהליך ע"י רכזי הפרט של אלפנאר
  • ימי ראיונות

לאורך כל התהליך מתקיים ערוץ תקשורת פתוח בין המעסיק לאלפנאר במטרה לפתור בעיות בזמן אמת ולוודא הצלחה מירבית בתהליך. תהליך הליווי נמשך גם לאחר הגיוס ומתמקד בהתמדה ופתרון בעיות.